Реставрація ванн емаллю і догляд за оновленою сантехнікою

Матеріали для відновлення ванн
7 Грудня, 2016
Як чистити наливну ванну
7 Грудня, 2016
Показать все

Реставрація ванн емаллю і догляд за оновленою сантехнікою

При бажанні оновити зношену сантехніку відповідна можливість завжди знайдеться. Навіть якщо не виходить використовувати якісний наливний акрил, купити який іноді не дозволяє бюджет. В цьому випадку зазвичай вибирається реставрація ванн емаллю.

Для багатьох оптимальним варіантом стає саме емаль для реставрації ванни: купити даний матеріал можна без особливого збитку для гаманця. Реставрація чавунної ванни емаллю – перевірений часом спосіб ремонту, і на сьогоднішній день користується чималою популярністю. До того ж, часу подібний ремонт займає зовсім небагато.

Особливості поновлення емаллю

Основний плюс покриття застарілої ванни емаллю – дешевизна процесу. Даний ремонт нагадує звичайну фарбування, при якій використовується трохи матеріалу. Нанесений шар виходить красивим і блискучим, але тоненьким.

Експлуатувати відремонтовану цим методом сантехніку потрібно дуже дбайливо і акуратно. У такому випадку вона прослужить без вад ще років п’ять. Оскільки нанесене покриття відрізняється тонкістю, поверхня ванни стає вразливою для різних ударів, навантажень. Покриття емаллю є малостійким до зносу. До того ж, емаль не допомагає замаскувати значні пошкодження. Але при всіх недоліках даного ремонту багато людей вважають за краще зробити реставрацію емаллю, ніж користуватися застарілою сантехнікою. А при правильному догляді оновлена ​​ванна може прослужити не так і мало.

Акуратність і делікатність

Коли проводиться реставрація ванн емаллю, важливо на час сушки покриття захистити сантехніку від протікання води, попадання пилу, вовни тварин і подібних зовнішніх факторів. Важливо застосовувати якісну емаль для реставрації ванни, купити матеріал коштує від надійного виробника. Користуватися відремонтованої сантехнікою можна після того, як завершена реставрація чавунної ванни емаллю – вона повністю просушена (через 24-48 годин). Надалі фахівці рекомендують дотримуватися таких правил:

– Чи не вливати в ванну окріп або крижану воду, а також не допускати різких контрастів між температурами. Подібні дії ведуть до появи жовтизни на поверхні емальованого покриття, верхній шар може деформуватися і лущитися раніше гарантійного терміну.
– Для купання великих домашніх тварин використовувати спеціальні килимки або пластмасовий таз. Гострі кігті вихованця можуть пошкодити поверхню ванни. Невеликі подряпини згодом розширюються, призводять до появи складних забруднень, відколів емалі.
– Якщо проводиться ремонт ванної кімнати, сантехніку потрібно захистити від можливих ушкоджень. Ванну бажано заповнити поролоном, дрантям, повітряно-бульбашкової плівкою (пакувальним поліетиленом з бульбашками). Можна накрити сантехніку, для якої раніше була виконана реставрація ванн емаллю, шматком гіпсокартону або фанери.
– Не допускати, щоб в ванну падала душова лійка, важкі флакони з косметичними засобами. Зазвичай подібні предмети не шкодять покриттю, якщо використовувалася хороша емаль для реставрації ванни, купити яку не складає великої складності. Але все ж краще проявляти обережність і акуратність.
– Щоб довше радувала реставрація чавунної ванни емаллю, потрібно стежити за справністю душа і змішувачів. Постійне протікання води призводить до появи незмивних плям, прискорює знос покриття.
– Для догляду за ванною вибирати делікатні миючі засоби, без вмісту кислот. Мити емальований поверхню бажано поролоновою губкою або шматком м’якої тканини.