Відновлення емалі ванни в домашніх умовах: теорія і практика

Рідкий акрил для ванни – перший серед кращих
14 Червня, 2017
Показать все

Відновлення емалі ванни в домашніх умовах: теорія і практика

З роками будь-яка сантехніка старіє і потребує заміни. Відмінною альтернативою цьому є відновлення емалі ванни в домашніх умовах. Головне – купити емаль для відновлення ванни хорошої якості, а також не порушувати основні технологічні вимоги по реставрації сантехніки. Тоді ванна прослужить ще довго, а в бюджеті сім’ї економляться кошти на інші потреби.

Відновлення ванни : відгуки вказують на достатню ефективність способу емалювання. Професійний ремонт гарантує безвідмовність і надійність відреставрованої сантехніки. Це доведено практикою її використання.

Відновлення ванни: відгуки підтверджують вигоду

Серед інших способів реставрації сантехніки емалювання відрізняється декількома перевагами:

  • ефект максимальної економії. У порівнянні з акриловим вкладишем або застосуванням рідкого акрилу наливним методом, емалювання – найекономніший спосіб;
  • відреставрована сантехніка експлуатується до десяти років. За умови, що емальований шар не стане піддаватися ударам важкими предметами;
  • емалювання вирішує комплекс проблем по зовнішньому вигляду старої ванни. Йдеться про усунення дрібних тріщин, ямок, сколених ділянок, слідів іржі, відкладень вапна.

Крім того, при виборі емалювання відбувається економія на придбанні нової ванни, її доставку, оплату послуг вантажників, вартості демонтажних робіт і утилізації відслужила сантехніці.

Як купити емаль для відновлення ванни і інші деталі процесу

Відновлення емалі ванни в домашніх умовах дуже сильно залежить від якості матеріалу і дотримання техніки виконання ремонту. Купити емаль для відновлення ванни досить легко, якщо звертати увагу в першу чергу не на вартість, а на репутацію виробника. На практиці найкраще застосовувати двокомпонентні емалі, що гарантують довгострокове відновлення ванни, відгуки підтверджують цей факт.

Крім якості емалі важливо в точності слідувати рекомендаціям щодо виконання етапів робіт, застосовуючи необхідний арсенал інструментів:

  1. Підготовку поверхонь проводять абразивними матеріалами (порошком, наждаком, дрилем з насадкою з шліфувального круга). Очищення роблять за допомогою побутових знежирювачів і протирання тканинним відрізом без ворсинок.
  2. Емалювання ванни виконують в два шари за допомогою якісних пензликів, важлива фортеця і щільність щетини. Деякі майстри радять застосовувати розпилювач, але така техніка вимагає від виконавця досвідченості і кваліфікованості. Потрібно точно витримати паузу між нанесенням кожного шару. Конкретний час вказується виробником в інструкції до емалі.
  3. Не варто нехтувати технікою безпеки – в ході робіт обов’язково надягають рукавички і респіратор. Це дозволить захистити слизові поверхні від попадання хімічних компонентів, які можуть викликати алергічну реакцію або хімічний опік епітелію.
  4. Відновлення емалі ванни в домашніх умовах завершують фінішною обробкою. Для цього ванну наповнюють водою температурою близько 40 градусів за Цельсієм. Через кілька хвилин воду спускають, а ванну протирають паперовими серветками.

Грамотне відновлення ванни: відгуки людей, що випробували емалювання, кажуть, що, якщо купити емаль для відновлення ванни високої якості і виконати всі вимоги, то:

  • відреставрованої ванній можна користуватися вже через тиждень;
  • поверхню ванни ставати рівною, гладкою і красивою;
  • ванна експлуатується протягом восьми-десяти років.