Відновлення чавунної ванни емалюванням – дешево, але тимчасово

Сильні і слабкі сторони наливного покриття ванни
14 Грудня, 2016
Варіанти ремонту ванної: особливості акрилового вкладиша
5 Червня, 2017
Показать все

Відновлення чавунної ванни емалюванням – дешево, але тимчасово

Володарям чавунних ванн знайома проблема зношеності емалевого покриття. В такому випадку не обов’язково витрачати багато грошей на придбання нового виробу. Адже сантехніка з чавуну відрізняються хорошими експлуатаційними характеристиками: міцністю, тривалим терміном служби, низьку теплопровідність. Тому варто розглянути практичний варіант – відновлення чавунної ванни.

Ознаками того, що сантехнічне покриття потребує ремонту, є втрата гладкості, сліди корозії, тріщини. Відновлення емалі ванни дозволить надати свіжого вигляду виробу, яке зберегло достатню міцність зовні. Така реставрація вигідна і тому, що не потрібно виконувати роботи по демонтажу старої сантехніки, встановлення нового обладнання. Можна вибрати відповідний спосіб: відновлення ванни акрилом, вкладиш «ванна у ванну» або емалювання. Останній із зазначених методів є найдешевшим і досить ефективним за умови правильного виконання процесу.

Підготовка до відновлення чавунної ванни

Відмінний результат ремонту забезпечується ретельної підготовки покриття. Робоча поверхня для нанесення нової емалі повинна стати абсолютно рівною і шорсткою. Саме це дасть необхідну адгезію матеріалів. В іншому випадку, якщо площа буде гладкою, що наноситься покриття не зможе на ній закріпитися і в швидкості зруйнується.

На етапі підготовки слід провести такі роботи:

1. Стінки і дно ванни старанно зачистити наждачним папером або електродрилем зі спеціальною насадкою. Рекомендують поверхню попередньо посипати порошком, що чистить.
2. Перед тим, як буде проведено відновлення чавунної ванни, виріб повинен бути добре вимите і знежирене.
3. Щоб правильно виконати відновлення емалі ванни, поверхня добре просушується.

Доступний спосіб відновлення емалі ванни

Фахівці рекомендують замовляти відновлення ванни акрилом, якщо господарі бажають максимально продовжити термін експлуатації сантехніки і поліпшити її якості. Однак при обмежених фінансових можливостях або в будинках для тимчасового проживання часто використовується емалювання зношених виробів. Відреставрована таким способом поверхня служить близько п’яти років.

Даний метод передбачає фарбування поверхонь спеціальної двокомпонентної емаллю. При підготовці складу для реставрації важливо суворо дотримуватися інструкції виробника. Ось що необхідно зробити при нанесенні фарби:

1. Використовувати якісну малярську пензлик або валик.
2. Нанести перший шар, який є грунтовки. Потрібно постаратися зробити поверхню абсолютно рівною, розподіляючи фарбу вертикальними і горизонтальними рухами. Стежити, щоб покриття ставало гладким, без патьоків, бульбашок повітря, волосків від кисті.
3. Наступні шари (2-4) наносити, як і перший, не чекаючи їх висихання.
4. По завершенню фарбування ванну залишити хвилин на двадцять, після чого перевірити покриття. Якщо проводиться відновлення чавунної ванни методом емалювання, то на поверхні можуть з’явитися патьоки. Видалити їх потрібно пензлем вертикальними рухами від низу до верху. Коли виконується відновлення емалі ванни, такі перевірки радять виконувати кожні 15 хвилин, поки на покритті не перестануть утворюватися патьоки.
5. відремонтувати сантехніку дати від 5 до 7 днів для затвердіння і закріплення оновленого покриття. Це відмінна риса емалювання. Фахівці відзначають, що коли вироблено відновлення ванни акрилом, то користуватися виробом можна вже через дві доби.