Реставрація ванни: метод доступного емалювання

Ремонт наливної ванни: відгуки і технологія підготовчих робіт
7 Грудня, 2016
Чи можна якісно зробити наливну ванну своїми руками
7 Грудня, 2016
Показать все

Реставрація ванни: метод доступного емалювання

Як би акуратно не використовувалася сантехніка, її покриття з часом старіє і стає непривабливим. Реставрація ванни в домашніх умовах необхідна, якщо на поверхні виробу стали помітні іржаві плями і патьоки, глянець зник, а на дотик відчувається шорсткість. Така сантехніка неприємна не тільки зовнішнім виглядом, вона ще й не може забезпечити повноцінну гігієнічність водних процедур.

Варто обміркувати рішення, що краще: купівля нового виробу або реставрація ванн недорого. У першому випадку доведеться витратити чималу кількість коштів і, швидше за все, після демонтажу старої сантехніки доведеться ремонтувати всю ванну кімнату. Другий варіант більш вигідний. Сучасні технології дозволяють зробити якісне оновлення виробів наливним рідким акрилом або акриловим вкладишем. Якщо ж для сімейного бюджету витратна така реставрація ванни, метод емалювання дозволить досить ефективно вирішити проблему.

Реставрація ванн недорого: особливості емалювання

Найчастіше в квартирах і будинках встановлені ванни з чавуну або сталі. Ці вироби виготовляються відповідно до Держстандарту, за яким гарантія на дану сантехніку становить 2 роки. Практика показує, що при звичайній експлуатації цілісність емалевого покриття зберігається близько 10 років.

Цікаво, що в заводських умовах поверхню ванн покривають способом, яким не може бути проведена реставрація ванни в домашніх умовах. На виробництві зовнішня поверхня вироби розжарюється до червоного, після чого на внутрішню поверхню яких проходять емалевий порошок. Матеріал залишають на деякий час, щоб порошок спікся з металевою основою. Потім повторно нагрівається зовнішня поверхня, щоб нанесений матеріал розплавився. Так і створюється рівне і блискуче емалеве покриття.

Реставрація ванн недорого способом емалювання проводиться за допомогою таких матеріалів та інструментів:

– абразивного порошку;
– наждачного паперу;
– електродрилі з шліфувальним кругом;
– перетворювача іржі;
– знежирювачах;
– емалі (переважно двухкомпонентной – з затверджувачем);
– тканини без ворсу;
– кистей з якісної щетиною або розпилювача;
– респіратора і рукавичок.

Порядок реставрації ванни методом емалювання

Якщо обрана недорога реставрація ванни, метод емалювання буде ефективним при використанні якісних матеріалів. Також дуже важливо ретельно виконати підготовчий етап. Поверхня виробу повинна бути ідеально очищена, для цього потрібно виконати такі дії:

– Старе покриття посипати абразивним порошком і наждачним папером (електродрилем) зчистити всю емаль.
– Провести видалення корозійних ділянок, обробивши їх перетворювачем іржі і очистивши наждачним папером.
– Щоб була правильно проведена реставрація ванни в домашніх умовах, все підчищеному елементи необхідно змити водою і знежирити поверхню за допомогою спеціального засобу і тканини без ворсу.
– Для прогрівання ванни її наповнюють гарячою водою хвилин на десять. Після зливу води старанно витирають серветкою без ворсу.

Коли проводиться якісна реставрація ванн недорого, емаль наносять двома шарами. Необхідно дотримуватися інструкції виробника матеріалу для емалювання, витримуючи час між нанесенням шарів. Щоб відбулося повне застигання оновленої поверхні, фахівці рекомендують не користуватися сантехнічним виробом 7 днів. Якщо правильно, за технологією виконана реставрація ванни, метод відновлення емалі забезпечує службу покриття протягом 6-8 років.