Як чистити наливну ванну

Реставрація ванн емаллю і догляд за оновленою сантехнікою
7 Грудня, 2016
Реставрація ванн: три варіанти, перевірені практикою
7 Грудня, 2016
Показать все

Як чистити наливну ванну

Якщо для реставрації сантехніки обраний ефективний метод «наливна ванна», то можна бути впевненим в гарантії якості і високої надійності оновленого вироби. При такому способі ремонту використовуються найпрогресивніші технології виконання робіт і перевірені полімери.
Це практичне і фінансово вигідне відновлення ванни, наливна ванна прослужить довго, буде радувати господарів чудовим видом. Важлива умова для довговічності результату – правильно чистити наливну ванну.

Особливості догляду за наливними ваннами

Раціонально доглядати за сантехнікою означає забезпечити регулярність процесу дбайливого чищення і миття. Приділяти увагу чистоті ванни необхідно з перших днів після реставрації. Важливо не відкладати догляд на «потім», адже застарілі забруднення практично не піддаються видаленню, підвищується ризик пошкодження сантехніки. Важливі моменти, які слід враховувати:

– Поверхня ванни очищати періодично, застосовуючи делікатні миючі засоби. Підійде гель для миття посуду або навіть рідке мило. Обов’язково використовувати м’яку губку, а не металеву дротяну мочалку. Препарати на основі кислоти для акрилових поверхонь не підходять.
– Не рекомендується очищати сантехніку, для якої був використаний метод «наливна ванна», засобами для чищення керамічної плитки або унітазу. В їх склади, як правило, включають сполуки сильних кислот, а також абразивні речовини. Дані елементи призводять до порушення цілісності глянцевого покриття, провокують появу тріщин, іржі, втрату новизни кольору і блиску.
– Якщо було проведено відновлення ванни (наливна ванна), не варто залишати в ній речі для тривалого замочування. Особливо ця вимога стосується кольорового одягу, з якої може зійти барвник. Дане правило поширюється на експлуатацію ванн з будь-яким видом покриття.
– Коли доводиться чистити наливну ванну від плям іржавої води, можна скористатися соком лимона, розчином лимонної кислоти або трохи підігрітим столовим оцтом. До речі, подібна проблема з’являється, якщо порушення верхнього шару покриття вже відбулися.
– Не бажано прочищати засмічений злив за допомогою вантуза. Справитися з проблемою допоможе спеціальний засіб (типу «Кріт»). Крім того, нові обв’язки оснащені знімним елементом, спеціально призначеним, щоб збирати засмічення. Він просто відкручується, очищається і встановлюється знову.

Запобіжні заходи

Щоб відремонтована ванна тривалий час виглядала як новенька, з нею потрібно дбайливо поводитися. Важливо не допускати несправностей душа і змішувачів. Крани повинні щільно закриватися, щоб не відбувався витік води. Саме протікання є основною причиною появи іржі і нальоту на поверхні сантехніки, для реставрації якої був застосований метод «наливна ванна». Довговічність ремонту забезпечується сухістю ванни, коли вона не використовується.

Краще нової служитиме сантехніка після того, як проведено якісне відновлення ванни. Наливна ванна порадує оновленим виглядом набагато довше, якщо не лити в неї окріп. Спочатку потрібно наповнювати теплою водою, а лише потім – додавати гарячу.

Чи не рекомендовано чистити наливну ванну порошками або абразивними пастами. Від одного разу погіршень можна і не помітити, однак такі речовини провокують утворення меленьких подряпин. Надалі дані пошкодження розширяться, і зовнішній вигляд сантехніки зіпсується. Також всередину ванни небажано ставити металеві тази, відра. Ці предмети дряпають акрилове покриття, залишають на ньому темні плями.