Емаль або акрил для ванни: що вибрати

Ефективні технології відновлення ванн
7 Грудня, 2016
Наливна ванна: ціна виправдана якістю
7 Грудня, 2016
Показать все

Емаль або акрил для ванни: що вибрати

Порівняння різних матеріалів для ремонту зношеної сантехніки дозволяє зробити зважений вибір. Емаль або акрил для ванни, – якого засобу варто віддати перевагу? Фахівці радять на початку визначити бажаний результат ремонту. Так, реставрація ванн рідким акрилом забезпечить ефективне оновлення сантехніки, а також продовжує термін її служби на 15 і більше років. Емалювання означає менше зносостійке і довговічне відновлення поверхні.

Серед основних відмінностей важливо відзначити і те, що покриття ванни акрилом обходиться дорожче, ніж фарбування емаллю. Однак акрилове оновлення дозволяє отримати практично новий виріб, в той час як емалювання не може впоратися з глибокими вадами всерйоз і надовго. Іншими словами, якщо потрібен короткочасний косметичний ремонт, то підійде і емаль. Якщо ж потрібна якісна реставрація з результатом на багато років, то практичніше вибирати акрилове відновлення.

Відмінні риси емалі і акрилу для ванни

Основною характеристикою ремонту рідким акрилом, яка відрізняє його від роботи з емаллю, є спосіб нанесення суміші на поверхню сантехнічного вироби. Звичайна емалювання передбачає ретельну обробку площі під покриття і фарбування за допомогою пензлика. Емаль наносять рівномірно двома шарами, розтираючи по всій поверхні ванни.

На відміну від того, як діє акрил для ванни, звичайна емалювання навряд чи приховає значні дефекти, якщо вони є у лиття на боках і дні виробу. Великі вади, швидше за все, буде видно і після ремонту. Якщо застосована емалювання, а не реставрація ванн рідким акрилом, то сильно зношена сантехніка при нормальній щоденної експлуатації вимагатиме нового відновлення менш ніж через рік. Це зазвичай відбувається, якщо заводське емалеве покриття практично повністю відсутня, а дно стало пухким і іржавим.

Покриття ванни акрилом – найбільш ефективний спосіб відновити зношене сантехнічний виріб. Такий ремонт гарантує:

– повне усунення дефектів, які виникли в процесі експлуатації ванни, а також заводський брак щодо лиття;
– тривалий термін служби оновленої сантехніки (не менше 15 років);
– якісний розподіл матеріалу по поверхні ванни, що досягається без роботи пензликом.

Реставрація ванн рідким акрилом – надійно і міцно

Приємна особливість ванни, оновленої за допомогою акрилу, – покриття стає досить стійким до ударів. Безумовно, якщо ставити на дно вироби металеві тази або відра, кидати важкі предмети, то відремонтована поверхня напевно деформується. Акрил для ванни забезпечує міцність сантехніки при розумному використанні і дбайливого догляду. Це означає, що випадкове падіння дитячої іграшки або лійки для душу не зашкодить покриття. Якщо виконана реставрація ванн рідким акрилом, то найпростіший догляд за сантехнікою рекомендується із застосуванням рідкого мила або гелю для посуду.

Проведення акрилового відновлення необхідно довіряти досвідченим майстрам. Нерідко трапляється, що господарі намагаються самостійно виконати ремонт, а в підсумку отримують шлюб, який важко виправити. Покриття ванни акрилом після невдалої спроби реставрації стає трудомістким процесом. Необхідно провести повну відшліфовування нанесеного матеріалу за допомогою болгарки, оснащеної спеціальними абразивними дисками. Щоб не довелося переплачувати, усуваючи наслідки невдалого ремонту, краще відразу замовити роботу кваліфікованим фахівцям.