Ефективне застосування наливного акрилу для ванни

Варіанти ремонту ванної: особливості акрилового вкладиша
5 Червня, 2017
Наливний спосіб реставрації ванн – гарантія міцності
9 Червня, 2017
Показать все

Ефективне застосування наливного акрилу для ванни

З кожним роком все більше господарів квартир і будинків віддають перевагу якісному ремонту зношеної сантехніки, а не покупці нових ванн. Цьому сприяє можливість відновлення покриттів сучасним надійним матеріалом, яким є рідкий, або наливний акрил. Дана емаль створена з двох компонентів і призначена спеціально для поновлення сантехніки.

Наливний акрил для ванни забезпечує відмінну зносостійкість, мінімальну теплопровідність, міцність до ударів і абсолютно рівну неслизьку поверхню. Технологія застосування матеріалу має свої особливості, і тільки чітке дотримання встановлених правил гарантує гідний результат. Реставрація наливним акрилом проводиться досить швидко, забезпечує міцність, привабливість і довговічність ванни на два десятиліття.

Правильна підготовка до реставрації наливним акрилом

Неможливо домогтися якісного результату ремонту рідким акрилом, якщо не підготувати ванну уважно і ретельно. Для початку слід запастися необхідними матеріалами:
• миючими засобами;
• шпателем;
• наждачним папером;
• електродрилем зі спеціальною насадкою;
• феном будівельним.

Підготовчі роботи починають з миття сантехнічного покриття миючими засобами або содою. Потрібно повністю прибрати забруднення, наліт вапна, знежирити поверхню. На отворах для зливу і переливу відсувають декоративні накладки, щоб за допомогою наждачного паперу провести зачистку настановних місць від іржі. Якщо сліди іржі складні, то застосовують дриль з насадкою.

Щоб ефективно використовувати наливний акрил, на ванні зачищають все відколи. Місця відшарування і здуття емалі звільняють за допомогою шпателя. Результативно застосувати наливний акрил для ванни можна, попередньо зашпаклювати всі вибоїни. Для цього вибирають поліефірную автомобільну шпаклівку або епоксидну смолу, час висихання якої становить 15-20 хвилин. Реставрація наливним акрилом на підготовчому етапі передбачає обробку висохлої шпаклівки наждачним папером.

Очищену поверхню ванни промивають проточною водою. Потім заповнюють весь обсяг обладнання гарячою водою і залишають для прогрівання хвилин на десять. Спустивши рідина, поверхня просушують будівельним феном.

Як наносити наливний акрил

Для приготування реставраційної суміші необхідно змішати компоненти відповідно до інструкції від виробника рідкого акрилу. Ці складові повинні мати кімнатну температуру. Затверджувач додають в акрил малими порціями, безперервно і ретельно розмішуючи. Отриману суміш залишають хвилин на двадцять, після чого її можна використовувати. Для зручності частина матеріалу наливають в окрему тару, щоб легше було розподіляти на поверхні ванни.

Процес нанесення рідкого акрилу складається з етапів:
1. Наливний акрил тонким струменем виливають на бортик. Шпателем акуратно підштовхують суміш під кромку плитки.
2. Наливний акрил для ванни повільно розподіляють по краях бортів. Повинен вийти шар товщиною близько 6 мм. Матеріал рівномірно стікає до центру обладнання.
3. Переміщають цівку акрилу уздовж бортів до повного замикання кола, без тривалих перерв.
4. Після першого кола суміш наливають на середині вироби, просуваючись по спіралі і захоплюючи все покриття.
5. Коли проводиться реставрація наливним акрилом, для стікання зайвої суміші під слив ставлять окрему ємність.
6. Залишають ванну для повного висихання і затвердіння поверхні (приблизно на 48 годин).