Ефективні способи відновлення акрилових ванн

Наливний спосіб реставрації ванн – гарантія міцності
9 Червня, 2017
Наливна ванна: рідкий акрил – альтернатива новій сантехніці
14 Червня, 2017
Показать все

Ефективні способи відновлення акрилових ванн

Механічні або хімічні пошкодження, незмивні плями і шорсткості сантехнічних поверхонь призводять до необхідності ремонту. Професійне відновлення акрилових ванн дозволяє впоратися практично з будь-якими дефектами і не витрачатися на придбання нового дорогого вироби. Особливо часто це потрібно, якщо використовується сантехніка невисокої якості, адже вже років через два після покупки вона може почати жовтіти.

Відновлення ванни рідким акрилом або іншими способами часто потрібно через погану водопровідної води і відсутності регулярного догляду за сантехнікою. Поширені також випадки, коли виріб придбано із заводським браком або пошкоджено при установці або експлуатації. Тоді необхідно вибрати надійне засіб для відновлення ванни і провести ефективний ремонт.

Способи і засоби для відновлення акрилової ванни

Реставрація ванни, виготовленої з акрилу, має свої особливості. Це комплекс дій, які повертають виробу новизну і запобігають розвитку корозії акрилового листа. Ремонт може бути виконаний одним із способів:

  • відновлення всієї поверхні за методом «наливна ванна» із застосуванням рідкого акрилу;
  • усунення подряпин, тріщин, прожогов, відколів на локальних ділянках;
  • ліквідація наскрізних пробоїн з відкачуванням води з простору між акриловим покриттям і армуючої основою.

Ефективне відновлення акрилових ванн з метою повного оновлення зношеної поверхні проводиться із застосуванням рідкої суміші на основі сучасного полімеру. Матеріал високої якості – запорука успішного ремонту, який продовжить термін служби сантехнічного вироби як мінімум на півтора десятка років. Відновлення ванни рідким акрилом за технологією «наливна ванна» є надійним способом повернення міцності і краси пошкодженої поверхні. Якщо ж це засіб для відновлення ванни з яких-небудь причин не підходить замовникам, то можна скористатися локальним усуненням пошкоджень вироби.

Відновлення ванни рідким акрилом або іншими методами

Для усунення подряпин і прожогов на певних ділянках застосовують дрібнозернисту наждачний папір. Пошкодження ретельно зачищають. Потім на оброблене місце наносять спеціальний поліруючий склад. У цьому випадку вплив абразивним матеріалом не повинно привести до зміни кольору покриття, оскільки акрилу властива однорідність. Якщо ж виріб виготовлений з комбінованого пластика, то відтінок може змінитися.

Більш складний ремонт потрібно для ліквідації тріщин, особливо наскрізних. Фахівці визначають, чи не потрапила вода під акриловий лист, адже при таких обставинах її слід відкачати. Подальше відновлення акрилових ванн передбачає розширення, шліфування і зачистку тріщини. Потім місце дефекту шпатлюют і обробляють рідким акрилом. Через дві доби на цю ділянку наносять поліруючий склад.

Відновлення ванни рідким акрилом проводиться і при наявності наскрізних пробоїн або відколів. Для вирішення цієї проблеми так само спочатку перевіряють, чи потрапила вода під акриловий лист і чи потрібно її відкачати. Щоб усунути дефекти, потрібно засіб для відновлення ванни – крупнодисперсная високонаповнених поліефірна шпаклівка. Зашпатлеванную ділянку обробляють дрібнозернистими абразивними матеріалами і наносять рідкий акрил. Після затвердіння складу (через 48 годин) відремонтоване місце полірують.

Якщо ж акрилова ванна має багато пошкоджень, плям і розлучень, то найкращий спосіб відновлення – це повна заливка покриття рідким акрилом.