Реставрація ванн: три варіанти, перевірені практикою

Як чистити наливну ванну
7 Грудня, 2016
Наливна ванна в Києві – перетворення сантехніки
7 Грудня, 2016
Показать все

Реставрація ванн: три варіанти, перевірені практикою

Реставрація ванн проводиться трьома методами, які забезпечують новий вид старої сантехніки. Це реставрація ванн акрилом (його наливом на стінки), реставрація чавунної ванни шляхом монтажу акрилового вкладиша і покриття емаллю.
В принципі, кожен з трьох методів виправданий з точки зору відновлення естетичності і практичності ванни. Для зваженого вибору потрібно знати про сильних і слабких сторонах кожного конкретного способу.

Наливний метод

Оптимальним за співвідношенням якості та вартості є метод ремонту наливна ванна, при якому проводиться налив акрилової рідини на поверхню ванни. Ось чим характеризується такий ремонт:

– Експлуатаційний термін сантехніки продовжується, як мінімум, ще на п’ятнадцять років. Якщо дбайливо доглядати за відремонтованим виробом, то можливо і більше.
– Товщина шару нанесеного по технології повинна становити від чотирьох до шести міліметрів. Тільки в цьому випадку акрил прослужить довго.
– Правильно приготовлений розчин акрилу рівномірно розташовується по всіх площі сантехніки. Підсумком цього є гладенька блискуча поверхня всієї ванни.
– Такий ремонт відрізняється екологічною безпекою. Немає ні шкідливих випарів, ні іншої небезпеки для здоров’я людей. Це підтверджується висновками контролюючих органів і сертифікацією.
Реставрація ванн може відбуватися без залучення професійних виконавців. Однак реставрація ванн акрилом в цьому випадку загрожує подорожчанням, так як, швидше за все, відбудеться перевитрата матеріалу. Не кожен зможе з першого разу правильно приготувати розчин і використовувати його за призначенням без практики. Однією теорії і бажання тут може не вистачити.
– Якісна реставрація чавунної ванни варто, звичайно, дорожче, ніж більш проста емалювання сантехніки. Але з часом метод наливу окупається сторицею за рахунок тривалості використання ванни.

Швидке емалювання

Ремонт за допомогою покриття ванни спеціальною емаллю приваблює своєю дешевизною. Втім, в цьому ж ховається і його слабкість, так як надовго його не вистачає:

– Дуже швидкий, немов фарбування, ремонт, який є, на перший погляд, економічно вигідним. Матеріалу витрачається мало, так як шар дуже тонкий.
– При акуратному користуванні відреставрованої сантехнікою термін служби емалі в середньому – п’ять років.
– Тонкість шару, який покриває ванну, робить його вразливим для ударів і не стійким до зносу і навантажень. З цієї ж причини емаль не закриває занадто глибокі вади на ванні.

Реставрація вкладишем

Дорогої, без перебільшення, є реставрація ванн методом вкладання всередину їх акрилових копій. Цей ремонт технологічно найважчий і вимагає від виконавця віртуозної майстерності. Хоча в кінцевому результаті сантехніка виглядає чудово. Така реставрація ванн акрилом дорога, оскільки включає в себе доставку і демонтажні роботи інженерних мереж. Плюс ця реставрація чавунної ванни неможлива без додаткових матеріалів, наприклад, того ж клею, який скріплює ванну і вкладиш.

Нюанси ремонту:

– Найвища твердість вкладиша гарантує не менше п’ятнадцяти років бездоганної експлуатації. До того ж вкладишем формується нове сантехнічний виріб: рівне, гладке, естетично бездоганне.
– Важливо стежити за надійністю супутніх матеріалів. Дешевий клейовий склад або дефектний вкладиш може все зіпсувати. Особливо це стосується габаритів і параметрів вставки з акрилу. Її розміри і геометрія повинні максимально наближатися до конкретної ванні, яка підлягає реставрації.